Reklama

Podvodníci si našli prefíkaný spôsob ako od majiteľov áut vymámiť peniaze. Stačí im k tomu obyčajný zámok

Reklama

Istý muž v Petrohrade zažil pred pár dňami nepríjemnú situáciu. Keď prišiel k svojmu zaparkovanému autu, tak na jednom z kolies zbadal pripevnený zámok. Priložený bol aj list, v ktorom stálo, že sa stal “šťastným” majiteľom zámku. Celá vec má však jeden háčik, k zámku nie je k dispozícii kód, ktorým by ho bolo možné odomknúť. Kód získa majiteľ auta až po zaslaní SMS na telefónne číslo uvedené v priloženom liste, zároveň však z jeho účtu zmizne približne 35 eur.

Majiteľ auta môže zvoliť aj inú cestu na odstránenie zámku, no podvodníci dobre vedia, že lacnejší spôsob nájde len veľmi ťažko. Sú si vedomí, že odstránenie násilím bude drahšie a rovnako, že jazda so zámkom môže niektoré časti auta výrazne poškodiť.  

Ďalšou možnosťou je polícia. Tá je s novou praktikou síce oboznámená, no zároveň naznačuje, že nemôže v podstate vôbec nič urobiť. Prípad pochopiteľne zdokumentuje a môže ďalej vyšetrovať. Zámok však neodstráni, aspoň nie na svoje náklady a pomocnú ruku nepodá ani poisťovňa, lebo vo chvíli, keď je zámok pripevnený, nedošlo k žiadnemu poškodeniu vozidla.

Existujú len dve možnosti, ako sa z tohto problému dostať. Tou prvou je mať po ruke náradie, ktorým možno s obozretnosťou zámok odstrániť ako napríklad pílku na železo. Ale kto niečo také nosí bežne so sebou? Druhou možnosťou je zaplatiť a táto možnosť vyhráva u väčšiny poškodených majteľov áut. Je neuveriteľné, čo podvodníci dokážu vymyslieť, len aby sa dostali k nejakým peniazom.